Святкування річниці визволення Інгулецького району міста Кривого Рогу в навчальних закладах району у 2017 році
![](/uploads/org1464/news_1488543639_.jpg)
Учні школи № 99 долучилися до створення фотовиставки «За тебе, за мене, за всю Батьківщину». Для фотосушки було надано світлини з домашніх архівів та сучасні роботи юних фотокорів, на яких зображені герої як давно минулої війни, так і теперішньої. З метою виховання громадянина-патріота України, наслідування кращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України, як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією для учнів 1-11 класів проведено Єдину виховну годину «Подвиг визволителів у пам’яті нащадків» з коментованим переглядом документальних фільмів про Другу світову війну та урок мужності «З перемогою в серці» для юнаків 8-11 класів за участю представників «Криворізької міської організації ветеранів прикордонних військ»: Комісарука О.О., Гурова В.М, Зінченка. В.Г., які розповіли про про свою службу в прикордонниї військах та про участь в АТО. Хлопці ж показали гостям свій військовий вишкіл та продемонстрували презентацію «Визволений Інгулець».
У КЗШ № 100 для учнів закладу була проведена єдина виховна година «Безсмертна слава мужньому солдату, що воїна здолав і переміг», метою якої було виховання в учнів патріотичних почуттів, поваги до тих, хто боровся за Батьківщину, гордості до історичного минулого своєї держави, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і з героїв сьогодення. З учнями 7-9 класів було проведено годину спілкування на тему: «А пам'ять священна…». Вчитель історії Ласкава Єлизавета Володимирівна провела тематичну екскурсію в музеї бойової слави "Подвиг" «Герої-визволителі Інгульця» з метою вшанування пам’яті загиблих воїнів під час визволення Інгульця від фашистських загарбників. Протягом тижня працювала тематична виставка в бібліотеці, шкільним прес-центром було випущено тематичний випуск газети. Учнями 9-11 класів були переглянуті та обговорені тематичні фільми про події Другої Світової війни.
В КЗШ № 101 27.02.2017 проведена віртуальна екскурсія «Сторінками Інгулецького району» (1-4 класи, відповідальна Римар Т.М.), 28.02.2017- акція «Ветеран живе поруч» (7-9 класи, відповідальна Носуленко В.М.), 28.02.2017 - круглий стіл «Бій за Інгулець» (6-7 класи, відповідальна Діхтяренко О.С.), 02.03.2017- Єдина виховна година «Історія визволення Інгульця в пам’яті нащадків» (1-9 класи, відповідальні класні керівники), 03.03.2017 - Покладання квітів (1-9 класи, відповідальні класні керівники).
З 27 лютого по 4 березня 2017 року в школі № 102 проведена низка навчальних, виховних заходів щодо відзначення 73-ої річниці визволення Інгулецького району від німецько-фашистських загарбників: 03.03.2017 року для учнів 1-11 класі єдиний урок «Пам'ять жива», відповідно до вікових категорій учнів. Вчитель історії Гербик І.Ю. провела для учнів 8, 10 класів усний журнал «Історичний репортаж «Визволення Інгульця від німецько- фашистських загарбників». Учні 10 класу могли представити свої реферати та презентації з даної теми. Конкурс малюнку «Вклонімося великим тим рокам…» був організований для учнів 1-6 класів. Найактивнішими виявилися учнів 3-А, 8-А, 5-Б класів. Переможцями конкурсу стали Суздаль Максим - 3-А клас, Облат Максим - 9-А клас, Мовчан Софія – 6 клас. Потягом тижня в шкільній бібліотеці (Шкільний бібліотекар Сластіна В.О.) працювала тематична виставка. Діти мали змогу познайомитися з історично-довідковою літературою: збірники «Бойовий шлях Широковщини», «Широковщина», О. Немикін «Бойова слова Дніпропетровщини» 1-2 том, збірник літературних творів «Повік герой в народі невмира, який поліг на березі Дніпра», С.Н. Шевченко «Пам’ятники та меморіали героям-визволителям Дніпропетровської області».Члени учнівського самоврядування школи залучилися до акції «Подарунок ветерану». Свою активність проявили учні загону «Зірочка» - 8-А клас, учні 10 класу, 2-б, 3-а, 4-а класів Учні 1-11 класів 2 березня прослухали тематичну радіопередачу «Подвиг наших земляків», яку підготували учні 9-б класу, класний керівник Рябенео Л.Г. Учні 9-11 класів 02.03.2017 відвідали зустріч з представниками воєнно-громадської організації «Пошук – Дніпро», присвячену до дня визволення міста Кривого Рогу та Інгульця. 03.03.2017 року напередодні Дня визволення Інгульця відбувся районний урочистий мітинг-реквієм. Учні нашої школи взяли участь у цьому заході і мали змогу покласти квіти до підніжжя пам’ятників.
"Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього – ці слова є гаслом учнів КЗШ № 114. Напередодні визволення м. Інгульця вирішили поповнити свої знання з історії рідного краю в музеї ЦДЮТ "Ріднокрай" (керівник Матюніна О.А.) учні 5-А(кл. керівник Дєрусова І.Ю.) , 5-Б (Плотян С.М.),5-В (Дюміна С.І.),7-Б (Дєрусова І.Ю.). Ця зустріч була присвячена визволенню житломасиву Інгулець від нацистських загарбників в роки Другої Світової війни. Учні та педагоги висловлюють подяку Олені Анатоліївні за цікаву та змістовну розповідь про події, що не можна забувати. Учні1-11 класів КЗШ № 114 провели урок пам’яті «Героїчні сторінки Інгульця», на якому згадали визволителів м. Інгульця та людей, які віддали життя відстоюючи єдність України в наш час. Свій урок пам’яті провели біля пам’ятної дошки Бондарчуку по вул. Каткова,45 та поклали квіти до дошки героя учні 10-А класу (класний керівник Матвієнко О.П.) Учні 5-Б класу ( Плотян С.М.) та 6-Б (Євтушенко С.І.) свій урок пам’яті провели в шкільному музеї імені Ф.Л.Катова,закінчивши його екскурсією «Рідний край в роки Другої Світової війни». А учні 1-4 класів здійснили заочну віртуальну подорож на сайт «Я – патріот України» та ознайомились із життєвим шляхом героїв, чиїми іменами названі вулиці м. Інгульця (Ф.Л.Катков, Г.М. Сєднєв, Жовтоног).
У КГ № 127 були проведені заходи, присвячені річниці визволення Інгулецького району від німецько-фашистських загарбників. Під час Єдиної виховної години «Шлях до великої Перемоги!» гімназисти ознайомилися з подіями Другої світової війни, пов’язаними з малою батьківщиною, героїчними постатями воїнів-визволителів. Крім того, організовано перегляд та обговорення за круглим столом документального фільму «Визволення»; радіолінійка «Ми пам’ятаємо подвиг героїв»; оформлено книжкову експозиція «Величний подвиг в ім’я людства» в бібліотеці гімназії. Проведені заходи вкотре змусили учнів гімназії замислитися над питанням значущості та безцінності людського життя.