ДНЗ №257: Міська творча майстерня
![](/uploads/org1464/news_1509609922_.jpg)
В умовах освітньої реформи «Нова українська школа», що здійснюється Міністерством освіти і науки України, важливим завданням є забезпечення наступності між суміжними ланками освіти. Гармонійний розвиток особистості дитини у період дошкільного дитинства та старту шкільного життя - основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя.
Під наступністю розуміється послідовний перехід від однієї ланки освіти до іншої, що виражається у збереженні та поступовій зміні змісту, форм, методів, технологій навчання і виховання. Наступність між дошкільними і шкільними ланками освіти не повинна розумітися тільки як підготовка дітей до навчання.
Про це мова йшла на засіданні міської творчої майстерні вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів міста з питання співпраці двох ланок освіти: дошкільного закладу та школи, яке відбулося 31 жовтня 2017 року на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №257» Криворізької міської ради.
Розпочала методичний захід методист комунального закладу «Інноваційно-методичний центр» Криворізької міської ради Андреєва Т.Г., яка зазначила важливість організації взаємодії дошкільної та початкової ланок освіти.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ (ясла-садок)№257» КМР Волчак Т.Я. представила презентацію з досвіду роботи співпраці комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №257» Криворізької міської ради та Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №114 Криворізької міської ради Дніпропетровської області та відмітила, що налагодження взаємодії між ДНЗ №257 і КЗОШ №114 починається із укладання спільної угоди про співпрацю перед початком навчального року. Основою співпраці є спільний перспективний план роботи ДНЗ і школи на рік, метою якого і є конкретизація роботи за основними взаємопов’язаними напрямками: інформаційно-просвітницький, методичний, практичний, психологічний.
В ДНЗ №257 та КЗОШ №114 створюються сприятливі умови для плідної співпраці:
– постійність зв’язку ДНЗ і школи;
– тривалість і нерозривність зв’язку вихователів і вчителів;
– системність і плановість у спільній роботі ДНЗ і школи;
– комплексність та інтегрованість завдань.
У «Віснику методиста» Волчак Т.Я. познайомила слухачів зі змістом програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» оновленого змісту, яка впроваджується в дошкільних навчальних закладах з нового навчального року. Мета програми: збагачення досвіду взаємодії дитини старшого дошкільного віку з соціальним та природним оточенням через організацію специфічно дитячих видів діяльності, які формують відповідні життєві компетентності та якості психологічної зрілості.
Заступник директора КЗОШ №114 Іванцова Т.М. представила презентацію «Створення фундаменту успішної дитини в умовах Нової української школи», розкрила вимоги до дитини перед вступом в школу, розповіла про етапи роботи педагогів з першокласниками .
В практичній частині слухачі виконували тренінгову вправу по складанню Моделі співпраці дошкільного закладу та початової школи, а потім вдало їх презентували.
Питання «Як уникнути дезадаптації дітей старшого дошкільного віку при вступі до школи» представили психологи закладів Яні Л.О. та Коломоєць М.О. та провели зі слухачами вправу «Ярлики».
В кінці колегам були надані методичні рекомендації щодо налагодження співпраці двох суміжних ланок освіти. Це не остання зустріч в цьому навчальному році. В березні вихователі-методисти ДНЗ підготуються до розкриття питання про інноваційні підходи та форми роботи щодо співпраці дошкільного закладу зі школою.