Фестивалю «Рідне Криворіжжя» - 15!
15 років тому у місті Кривому Розі народився і набув значного розвитку дитячо-юнацький фестиваль-конкурс аматорського фільму, комп’ютерної анімації «Рідне Криворіжжя». Серед дитячих витворів кіномистецтва історичні, хронічко-документальні, ігрові фільми, соціальні ролики, реклама, мультфільми.
27 жовтня 2017 року на базі КПНЗ «ЦДЮТ "Ріднокрай" КМР відбувся ХV ювілейний фестиваль, переможцями якого стали 18 дитячих робіт, авторами яких є школярі, підлітки та їх педагоги.
З цікавістю і щирим захватом діти і педагоги залучилися до процесу фотографування у фотозоні, яка нагадувала знімальний майданчик: кінокамери різних історичних періодів, рупор, кінопроектор, демонстрація німого фільму за участю видатного Чарлі Чапліна, кінокадри з професіоналізмами галузі «Кіно». Гармонічно доповнювали зону осіннє листя, кетяги калини, парасольки та живі міми .
На фестивалі були присутні Маїк В.С., керівник кінематографічного гуртка «Едельвейс», КЗШ№85, Охрімчук Н.В., керівник телерадіостудії «Зміна» Центрально-Міського р-ну, Гудков В.А., керівник гуртка «Сінема» КЗШ№51, Будко В.С., керівник гуртка «Кіношкола» ЦДЮТ «Терноцвіт», засновник щорічного Криворізького кінофестивалю «Кіно під зорями». Ці люди - майстри своєї справи, фанатично закохані у світ кіно, популяризують дитяче кіно в місті та за його межами.
Церемонію нагородження грамотами Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради почесних працівників провела методист комунального закладу «Інноваційно-методичний центр» Криворізької міської ради Дудник-Тітаренко Марина Юріївна.
Учасників фестивалю привітала головний спеціаліст управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради Мотижинець Галина Михайлівна.
В пам'ять про Валерія Саєнка, керівника кінематографічної студії «Шанс», присутні дорослі і діти переглянули один з його шедеврів – фільм «Пряники».
Найкращі роботи переможців фестивалю «Рідне Криворіжжя» були переглянуті за трьома номінаціями:
- «Мультиплікація та комп’ютерна анімація». Вітаємо учнів 6-В класу КГ№127, керівник Михайляк Т.І., Насоненко Н.Є. за зайняте І місце (мультфільм «Інгулецький скарб»);
- «Кліпмейкер»: Домаранська А., Поліщук М., учні КЗШ№73, керівник Воронова А.М. (соціальний ролик «Молодь обирає успіх»).
- «Розвиток дитячої кінематографії». За високий рівень організації та активну участь у проведені ХV міського фестивалю-конкурсу аматорського фільму, комп’ютерної анімації «Рідне Криворіжжя» Комунальний позашкільний навчальний заклад "Центр дитячої та юнацької творчості "Ріднокрай" Криворізької міської ради нагороджено подякою Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради.
Нехай фотокамера з вами крокує,
Нехай фотофакти цікаві фіксує.
Нові перемоги чекають на вас.
Нових вам злетів! Вітаємо вас!